gorskie-resorty.pl

Osada Śnieżka jak_mozna_ciekawie_spedzic_czas_w_karkonoszach_

Jak można ciekawie spędzić czas w Karkonoszach ?

Góry mają to do siebie, że przez cały rok można ciekawie spędzić czas.  W Karkonoszach możliwości są nieograniczone. Wiedzą to miłośnicy aktywnego wypoczynku i ci, którzy preferują spędzić swój urlop nie tylko w kontakcie z naturą, ale i kulturą. Jest to region, gdzie nudy nie zaznają również rodziny z dziećmi. W dzisiejszym, inaugurującym naszego bloga wpisie poświęcimy trochę miejsca turystyce aktywnej. W kolejnych wpisach zaproponujemy coś rodzinom z dziećmi oraz , przeniesiemy się do magicznej krainy pałaców i ogrodów. 

Dla tych, co kochają ruch:

Na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego znajduje się ponad 100 km szlaków turystycznych o różnym stopniu trudności zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie.  Po trudach wędrówki, odpocząć można w jednym z dwunastu schronisk turystycznych po polskiej stronie Karkonoszy. Bardzo lubianym miejscem przez piechurów jest Schronisko Samotnia pięknie położone nad kotłem Małego Stawu.  Najsłynniejsza marszruta, to niezwykle malownicza Ścieżka pod Reglami, którą w całości (30 km) można przebyć w ciągu około 7 godzin. Wiedzie między innymi przez Czarny Kocioł Jagniątkowski i Śnieżne Kotły, które przez  wielu określane są, jako najpiękniejsze miejsce w Karkonoszach. Wędrując po górach warto odwiedzić jedną z czeskich boud, aby skosztować wyśmienitej kuchni naszych sąsiadów; słynnych knedlików albo svíčkovej na smetaně. 


Wszystkie praktyczne informacje dotyczące wędrówek po Karkonoskim Parku Narodowym, znajdą Państwo tutaj.


Region Karkonoszy to również idealne miejsce dla amatorów kolarstwa górskiego, które dzięki srebrnej medalistce olimpijskiej, Majce Włoszczowskiej (notabene jeleniogórzanki) z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Dzięki temu, w okolicy powstają między innymi kolejne kilometry ścieżek rowerowych oraz  single tracków, specjalnie wyprofilowanych tras rowerowych, które biegną przez trudny górski teren. Nie lada gratka dla tych, co kochają adrenalinę i szybką jazdę na rowerze.  

Przykładowy filmik z takiej przejażdżki można zobaczyć tutaj.

Od wiosny do jesieni na drogach często można spotkać trenujące załogi kolarskie, które zjeżdżają tutaj z całego kraju i nie tylko. Jednym z kultowych podjazdów jest ten do schroniska Odrodzenie, na wysokości 1238 m.n.p.m., o prawie kilometrowym przewyższeniu. Jest to ponad 10 km żmudnej jazdy, za której trud nagrodą jest ogromna satysfakcja i piękne widoki. 

W okolicy Kotliny Jeleniogórskiej panują bardzo dobre warunki do uprawiania paralotniarstwa. Mekką paralotniarzy nazywana jest przez pilotów Góra Rudnik albo Wołowa. Są to dzierżawione startowiska przez Karkonoski Klub Paralotniowy. Po czeskiej stronie najpopularniejszymi miejscami do podniebnych startów jest Černa Hora koło Janskich Lazni.

Poniżej link do filmiku Karkonosze z  lotu ptaka: 
https://www.youtube.com/watch?v=gXF0HnSgsrM

A może tak kajakiem? Spływy kajakowe rzeką Bóbr i nie tylko, cieszą się ogromną popularnością. Z wyjątkiem odcinków typowo górskich, na poznawanie okolicy z perspektywy kajaka, mogą się wybrać całe rodziny. W okolicy znajduje się wiele firm pomagających organizować takie spływy. Można wybrać się też samodzielnie. Proszę jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.  

Oczywiście nie można zapomnieć o narciarzach i snowboardzistach! Miasta Karpacz i Szklarska Poręba oferują najbogatszą ofertę dla miłośników białego szaleństwa. W rejonie Kopy i Hali Złotówka znajduje się 6 km tras narciarskich, 8 kolei linowych i wyciągów orczykowych. Natomiast w Szklarskiej Porębie można zjechać najdłuższą, ponad czterokilometrową nartostrada w Polsce, Lolobrygidą. Wiele wariantów znajdą dla siebie również narciarze biegowi. O możliwościach aktywnego spędzenia czasu w Karkonoszach zimą, napiszemy przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego. 

Osada Śnieżka jak_mozna_ciekawie_spedzic_czas_w_karkonoszach__cz._i_-_aktywnie1
Bezpieczny hotel