gorskie-resorty.pl

Osada Śnieżka jak_zadbac_o_swoje_cialo_latem

Jak zadbać o swoje ciało latem?

Co kryje się pod hasłem Summer Spa i jak najlepiej zadbać o siebie w okresie letnim? Na te pytania odpowie nam Justyna Parabeynos, Kierownik Spa w Osadzie Śnieżka. Do swojej pracy wkłada pasję. Najbardziej fascynują  ją rytuały na ciało, jak peelingi całego ciała, maski, masaże, czy pielęgnacja twarzy.


Jakie zabiegi szczególnie polecasz w okresie letnim?


W okresie letnim warto zwrócić uwagę na przygotowania do tego szczególnego czasu, w którym nasza skóra jest narażona na różne czynniki zewnętrzne, jak promieniowanie słoneczne czy wiatr jeszcze przed wyjściem na słońce. Bardzo ważne jest peelingowanie ciała. Wykonujemy je przed opalaniem się, czy wycieczkami pieszymi w góry po to, żeby opalenizna miała równomierny kolor. Wychodząc na słońce pamiętajmy o używaniu filtrów z wysoką ochrona przeciw szkodliwym promieniom słonecznym. Szczególnie w górach.


Czy jest taki zabieg, który szczególnie polecasz na lato?


Latem  zwracamy szczególną uwagę na nasze ciało. Każdemu zależy, by było jędrne i bez cellulitu, aby dobrze prezentowało się w krótkich spodenkach i bikini. Jeśli ktoś korzysta z zabiegów antycellulitowych lub jest w trakcie kuracji wyszczuplającej, warto wesprzeć się zabiegiem Body Sculp Detox. Jest on ukierunkowany głównie na redukcje tkanki tłuszczowej. Jest w nim specjalna ampułka, będąca alternatywą do zabiegów z użyciem aparatów, czy też nowoczesnych metod wykonywanych w medycynie estetycznej. Ampułka zawiera faktor o działaniu zbliżonym do zabiegów z użyciem fal radiowych. Rozgrzewa on tkankę podskórną przyśpieszając w ten sposób redukcję tkanki tłuszczowej i eliminację toksyn. W zabiegu występują również ważne składniki o działanmiu lipolitycznym takie jak kofeina, L-karnityna, oraz ketony malinowe. Dzięki temu nasza skóra nawet po jednym zabiegu, w obwodzie potrafi stracić nawet do centymetra, a przede wszystkim od razu widoczny jest efekt ujędrnienia i wygładzenia. Po zabiegu Body Sculp Detox warto zainwestować w spodenki ze specjalnym serum z kofeiną i L-karteniną. Spodenki możemy ubierać do codziennej aktywności fizycznej, zatrzymują one ciepło wytwarzane przez nasz organizm i dzięki temu zwiększa się wchłanialność składników aktywnych.


Jak często najlepiej jest wykonywać Body Sculp Detox?


Zabieg najlepiej jest wykonywać w serii jeden raz  w tygodniu , przez cztery tygodnie. Będzie to jednak bardzo intensywne działanie. Aby zauważyć znaczną poprawę jędrności naszej skóry, wystarczy zabieg wykonywać raz  w miesiącu.


Co jeszcze jest ważne w tym szczególnym okresie?


Bardzo polecam peeling ciała. Samo złuszczenie naskórka nie tylko powoduje procesy odnowy skóry, ale również ma działanie antycellulitowe, drenujące i pomaga usuwać toksyny z organizmu. Innym zabiegiem jest masaż eliminujący napięcia mięśniowe, który polecam o każdej porze roku. Uważam, że taki zabieg powinien mieć każdy, przynajmniej raz w miesiącu. Przez całe dnie wykonujemy czynności, które spinają nasze mięśnie i takie 20- minutowe rozmasowanie przez fizjoterapeutę powoduje, że czujemy się dużo lepiej i możemy szybciej się zregenerować w czasie wakacyjnego wypoczynku.  A częstotliwość raz w miesiącu, to już absolutne minimum.


A które zabiegi cieszą się największą popularnością w Osadzie Śnieżka?


Latem bardzo chętnie panie udają się na pielęgnację twarzy. Nie są to zabiegi  bardzo inwazyjne. Jest to na przykład masaż twarzy, który odbudowuje skórę, dostarcza skórze niezbędnych lipidów i chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Inny popularny zabieg to zabieg AQUA zapewniający skórze odpowiedni pozimom nawilżenia.


Co możemy zrobić dla swojej skóry już wieczorem, po opalaniu, albo całodziennej górskiej wędrówce?


Warto zadbać o odpowiednie nawilżanie skóry po opalaniu. W naszym Spa dostępne jest masło Karite, które jest bardzo bogatym produktem, bardzo fajnie nawilża skórę i powoduje, że nasza opalenizna jest wyrazistsza i bardziej trwała. Przede wszystkim możemy zapobiec nadmiernemu przesuszeniu skóry ciała.


Wszyscy Goście są bardzo ciekawi nowej atrakcji, Summer Spa.  Możesz powiedzieć o tym coś więcej?


W tym roku wyszliśmy do naszych Gości na świeże powietrze. W godzinach, w których chętnie spędza się czas na zewnątrz, między 12:00 a 16:00 ułatwiliśmy naszym Gościom dostęp do Spa, aby nie musieli się przebierać po wyjściu z wody. Stworzyliśmy wyjątkowe miejsce na plaży ? antresolę z profesjonalnym łóżkiem do masażu. Wykorzystujemy do masaży kompozycje olejowe, które szczególnie są pożądane latem. Jest to np. kompozycja tutti frutti bazująca na różnych owocach tropikalnych. Druga kompozycja jest bardziej odświeżająca z mentolem, która przyniesie orzeźwienie w upalne dni. Są to masaże relaksacyjne ukierunkowane na odprężenie całego organizmu.


Bardzo dziękuję za rozmowę


Dziękuję i zapraszam do Summer SPA.


Rozmawiała Izabela Rutkowska


Kierownik ds. Kluczowych Klientów


Wszystkie wymienione w wywiadzie zabiegi są dostępne w ofercie Osady Śnieżka:


Body Sculp Detox: czas trwania 90min Koszt 280 zł


Peeleing ciała: Jedwabista gładkość czas trwania  50 min Koszt 140 zł


Masaże Summer SPA :


Owocowa nuta czas trwania  20min Koszt 60 zł


Tropical Trip czas trwania  40 min Koszt 100 zł